вівторок, 7 квітня 2015 р.

Урок розвитку мовлення "Вчимося малювати словами. Зустріч з улюбленою іграшкою"

Тема: «Вчимося малювати словами. Зустріч з улюбленою іграшкою.»
Мета: вчити дітей спостерігати за предметами, описувати їх, висловлювати ставлення до них; розвивати вміння сприймати і оцінювати прекрасне, розвивати мовлення, пам'ять; активізувати словник учнів; виховувати доброзичливість, почуття дружби.
Обладнання : кожна дитина приносить на урок свою улюблену іграшку і ложить її на парту перед собою)
ХІД УРОКУ
І.Організаційна частина.Мотивація навчальної діяльності.
  На уроці нашими гостями
  Стануть іграшки та гра.
  Ви готові розважатись? (____)
  То сідайте, будем гратись!
Кожен дорослий приходить у своє теперішнє життя з маленької країни. Вона зветься – ДИТИНСТВО. Країна ця чарівна, а господарі в ній – діти – найчудовіший народ на планеті.
Давайте всі разом вирушимо до маленької країни. Ми не будемо нікуди йти, а тим більше їхати, ми просто зараз розпочинаємо урок гри та іграшки.
Головним нашим завданням буде – описати улюблену іграшку, дібрати ознаки; підсумувати тему «Слова, які виражають ознаки предметів»
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.Бесіда
-На які питання відповідають слова – ознаки предметів?
-Який? (день)
-Яка? (школа)
-Яке? (небо)
-Які?(діти)
2.Гра «Поскладушки» (підбери риму)


Звірі лісом ішли,
Там корзинку ______ .
В ній горішок непростий,
В ній горішок ______ .


3. Запис дати та назви роботи.
4.Хвилинка каліграфії
Урок продовжимо ми без зупинки,
З каліграфічної хвилинки.
 (У «золотому» горішку – вірш. Виділити звук, який найчастіше повторюється.)
Зажурився заєць-тато,
Заблукали зайченята.
Зайчику, не треба сліз!
Зубр на спині їх привіз.
(Написання букви З за зразком.)
5.Зимова вправа
Загадка
Кружляє ніжно-білий пух,
Міняє зайчик свій кожух,
Вдягає лиска рукавички,
Співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма,
Яка пора, скажіть?..  (зима)
ЗАВДАННЯ
-Підберіть ознаки до слова ЗИМА.
-Записати за зразком вчителя  ЗИМА.
-Домалюй…  З
6.Робота в групах.
Сніжинки – це доньки зими. Чарівні сніжинки принесли вам завдання – виписати зимові слова з чайнворда за 1хв, поставити до слів питання і підібрати ознаку.
7. Робота в парах
Сильний вітер подув,
Голосні усі здув.
Мед – слдкй, зпшнй, свжй.
Дуб – вскй, стрй, мгтнй.
Береза – блкр, стрнк, млд.
Лисиця – рд, хтр, пхнст.
Ведмідь – влкй, брй, вйлвтй.
Яблуко – кргл, ксл, смчн.
Волосся – чрн, кдрв, двг.
Завдання – лгк, цкв, прст.
ІІІ.Руханка з улюбленою іграшкою 9під пісню Н.Корольової « Маленькая страна»)
Час прийшов вже відпочити,
Іграшку до танцю запросити.
Іv.Робота над мовним матеріалом
1.     З якої казки чи мультфільму ваша іграшка?
2.     Складання опису улюбленої іграшки за планом та допоміжним матеріалом.
ПЛАН
1.Назва іграшки.
2.Колір.
3. Виготовлена із…
4. Мордочка.
5. Носик.
6. Очки.
7. Вушка.
8. Хвостик.
9.Величина.
ДОПОМОГА
У мене іграшка _______ . Вона ______ кольору. Виготовлена з _______ . Мордочка -  ______ , носик - _______ . Вушка у ___ ____ .Хвостик ____ . Вона ___.
3.     Після усного опису – запис у зошит.
4.     Зачитування описів дітьми, їх рецензування.
V. Підсумок уроку
-Які слова підбирали, щоб описати іграшку?
-На які питання вони відповідають?
-Чи потрібні ці слова у мові? Для чого?
Оцінювання.
Домашнє завдання (Розповісти про урок батькам та іншим іграшкам)
Ось і скінчилася вже гра,
Вчитись далі нам пора,
Дітвора, ви неповторні,
Ви – велике диво світу,
Яке зветься просто – ДІТИ!




Немає коментарів:

Дописати коментар