Урок природознавства в 2класі
Тема: Що належить до природи. Природа
жива і нежива.
Мета: розширити і уточнити знання
учнів про різноманітність природи.
Формувати в учнів поняття «природа», «жива і нежива природа», розвивати вміння
спостерігати за об’єктами природи; вчити відрізняти предмети природи від речей,
виготовлених людиною; виховувати дбайливе
ставлення до природи, речей, створених людиною.
Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук, малюнки із
зображенням предметів живої і неживої природи, 2 будиночки «Жива» і
«Нежива»природа, малюнок їжачка.
Хід уроку:
І. Організація класу.
Тепло
своїх долоньок
Я друзям віддаю.
Урок новий
цікавий
Я з радістю
почну.
-Доторкніться один до
одного, посміхніться один одному і подаруйте чудовий настрій.
Учитель:
Сьогодні на уроці я вас запрошую на наукову конференцію. Я – її ведуча, а ви в
нас у гостях – науковці природничих наук. Ваше завдання якомога більше інформації
дати світові , адже ми в прямому ефірі. Оцінювати нашу роботу будуть незалежні
експерти – наші гості-вчителі.
ІІ. Фенологічні спостереження (на
фоні відео «Осінь»)
1.
Вправа «Погода».
-Яка пора року?
-Який
місяць? Який місяць був перед цим місяцем?
-Який сьогодні день: ясний,
хмарний, похмурий?
- Яке небо?
- Які опади?
- Який вітер?
- Яка температура повітря?
- Що змінилось порівняно з минулим тижнем?
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
Тема наукової конференції «Що належить до природи. Жива та нежива природа».
Основні завдання конференції – чітко та ясно відрізняти предмети природи, від речей виготовлених людиною, дійти
спільної думки щодо взаємозв’язку між живою і неживою природою.
IV. Актуалізація опорних знань (мультимедійний
супровід)
1слайд Жива природа
2слайд Ознаки живої природи
3слайд Рослини (Що де росте?)
4слайд Кімнатні рослин
Відео «Рослини»
5слайд Як людина використовує
рослини?
6слайд Вшанування рослин
7слайд Лікарські рослини
8слайд Тварини
9слайд Що люди одержують від
тварин?
10слайд Чи знаєш ти рослини і
тварин?
11слайд Людина
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть прийшла пора
Всім нам відпочити
Хочу на фізкультхвилинку
Я вас запросити.
ü Якщо ти не нариваєш великих букетів квітів, то поплескай
над головою в долоні.
ü Якщо ти не залишаєш сміття в лісі, то тупни ногою.
ü Якщо не ламаєш гілок дерев – підстрибни.
ü Якщо ти саджаєш квіти, дерева, то підніми руки.
ü Якщо ти підібрав приблудне кошеня чи цуценя, то простягни
руки вперед.
ü Якщо ти думаєш, що треба усім піклуватися про природу, то
простягни руки своєму сусідові, візьміться за руки. Давайте ось так дружно будемо берегти природу!
12слайд Нежива природа
13слайд Сонце
14слайд Чому
опадає листя?
15слайд Чому
змінюються пори року?
16слайд Повітря.
Властивості повітря.
17слайд Вітер.
18слайд Вода
19слайд
Властивості води.
20слайд Грунт
Відео « Взаємозв’язок між живою
і неживою природою. Проростання рослини у грунті»
21-22слайд
Прислів’я про землю.
23слайд Перевір
себе
Гра «Загадочки – відгадочки»
- Молодці!А зараз
відгадаємо кілька загадок, і дізнаємося цікаві та незвичні речі що
відбуваються в світі природи.
(малюнки з відповідями вивішуються на дошку):
Наче сонячні клубочки
Хтось розсипав біля квочки.
Хто це там пищить, малята?
Здогадалися?..
Дивний ключ у небі лине,
Не залізний, а пташиний.
Цим ключем в осінній млі
Відлітають ...
Сидить Марушка в семи кожушках;
Хто її роздягає, той сльози
проливає
Сімсот соколят на одній подушці
сплять
Що то воно: у воді водиться,
З хвостом родиться,
А як виростає,
Хвіст відпадає?
Влітку медом ласував, досхочу
малини мав.
А як впав глибокий сніг,
позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни, а
проспав аж до весни
Голуба хустина, жовтий клубок;
По хустині качається, людям
усміхається.
Сидить дід за подушками
І стріляє галушками.
Фарбоване коромисло через річку
зависло.
В нас зимою білим цвітом
Сад зацвів, неначе літом
Як не бий, він не заплаче,
Тільки сам завзято скаче
Влітку коні спочивають, взимку
діточок катають.
Коні ці не просять їжі. Хто ж
вони? Звичайно ..
- Подивіться уважно на малюнки-відгадки і скажіть,
чому я їх розділила на дві групи?
- Правильно,
я іх
розподілили на живу і не живу природу.
Гра
«Засели будиночки» (малюнки з предметами живої і неживої природи
діти розподіляють по будиночках)
Гра
«Допоможи їжачкові дійти до будиночка» (Щоб
він привітався з об’єктами живої природи)
24слайд
Екологічні ситуації
25слайд Будь
природі другом
26слайд Підсумок
уроку
27слайд
Оцінювання (проводять незалежні експерти – присутні вчителі)
Наприкінці нашого уроку хочу звернутися до вас з такими
словами:
Все,
що є навколо тебе:
Сонечко,
хмаринка, небо,
І
пісок, каміння, води,
Й люди
– часточка природи,
Поле,
гори і травичка,
Ліс,
повітря і водичка,
Бджілка,
пташечка і зорі,
Вільний
вітер на просторі,
Квіточки
і різне зілля,
Бережи,
дитя, довкілля!
Немає коментарів:
Дописати коментар